"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

Hron

28. července 2012 v 14:07 | Kate |  Časová odbočka
Po chvílích nicnedělání, běžeckých, plaveckých a občas i cyklystických a dokonce třítýdenně pracovních jsem zavítala jakožto velký hudební nadšenec na Colours of Ostrava (report zde). Pak ale bylo třeba definitivně vypnout, proto jsme jako velmi početná 18 členná skupina vyrazili na vodu, tentokrát sjíždět slovenský Hron.
Po splutí několika tzv. "puťákových řek", kdy je člověk na vodě několik dní a každý den spí na jiném místě, je Hron bezesporu nesvižnější a nudná netekoucí místa, kterým říkáme "olej", přijdou na řadu až v jeho dolním toku. Tomu jsme se naštěstí z velké části vyhnuli a řeka výrazzněji zpomalila až čtvrtý den plavby, ale i tak jsme se mohli těšit z několika peřejí.
Oproti českým řekám zde také nenarazíte na velký počet vodáků, což je jedině dobře, člověk má ten svůj klid a nikdo se mu neplete do cesty. S tím souvisí nízká četnost kempů, člověk nemůže čekat nějaký luxus, zato může mít radost z přírody a nocování na neoficiálním tábořišti. Hron také není řekou, která by byla vybevena takovými turistickými zajímavostmi jako je třeba Vltava, na druhou stranu člověk snadno narazí na několik odlehlých zřícenin či může podniknout nějaký menší výšlap do místních vršků. Co může kazit dojem, je často přítomný zvuk z dálnice, občas pohled na paneláky měst jako jsou Banská Bystrica či Zvolen nebo cikánská gheta na periferiích. Všechna negativa se ale ztrácí díky perfektní společnosti, každodenním táborákům, hrání na kytaru, skvělému počasí a takovým těm vtipným historkám, které se za ten týden vytvoří.
Více fotek jako vždy na rajčeti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cerviq cerviq | Web | 9. srpna 2012 v 8:45 | Reagovat

Já jsem bohužel letos všechny "vodní nabídky" zamítla. Díky nedostatku financí a mé vlastní nerozhodnosti, kterou nabídku si vybrat i přesto, že vím, jak jsem si to naposledy nesmírně užila! Tudíž mohu jen závidět a podotknout, že panelákům a dálnicím už se bohužel nevyhneme skoro nikde...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama