"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

Závěr na úvod

1. ledna 2012 v 14:57 | Kate |  Plynutí času
I ve městě se dá útéct před klasickým prosincovým shonem, do kerého jsme vtahováni okolím. O tomhle jsem se přesvědčila týden před Vánocemi, kterak jsme s K. nasedli do auta a vydali se prozkoumat vánoční Olomouc. Kamarádka nás srdečně přivítala, ubytovala u sebe na kolejích a vzápětí jsme už upíjeli punč na Horním náměstí. O takových trzích si může daleko větší Ostrava nechat jen zdát. Přece jen pár stánků (kde nemají ani čokoládový trdelník, ale pouze jen chabé ostatní příchutě) a k tomu cimbálovka z repráků, která se mísí s diskotékovými hity z uměle vytvořeného kluziště na tomtéž náměstí, nezní zrovna moc lákavě.
Punč nás však nezasytil, k našemu zklámání ani minimálně dvacet restaurátorských zařízení slibující vydatné české pochoutky neb vánoční večírky byly v plném proudu, to jest bez rezervace do hospody nelez. Zachránila to kulinářská pochoutka - kebab z fastfoodu a námi uvařené špagety na kolejích. Další den jsme byli moudřejší a zabookovali si místo v Hanácké, prošli maloměsto skrz na skrz.

Posunu o pár dní dál na den předštědrovečerní. Teprv ten den se mi ulevilo, když mi komisař oznamoval, že můj první pokus stačí k tomu, abych si mohla zažádat o řidičák. Autoškola mi nešla moc zrovna po chuti, autoškoláci jsou beztak bez výjimky divní, chodí pozdě, jsou divní a mají divné kecy. Bylo však třeba to rozebrat s přáteli, jako vždy, u cukroví a u filmu. V pořadí několikáté promítání jsme nezasvětili novému filmu, ale Občanu Havlovi a Koljovi. Potlačili únavu a vytvořili hezký komorní večer.
Následovali svátky obžérství, povánoční pokusy zdolat převis na umělé stěně, jediný výlet do hor a to je vše. Přestože jsem byla v péči milého, bacil vzal za své a já se na ráno Silvestra odporoučela z chaty z Jeseníků domů do peřin. Pravdou je, že letošní společnost by večer nijak nezachránila, neboť krom tří jedinců se ze zbytku vyklubali ti, u kterých jsem tušila, že s nimi nechci mít dlouho, dlouho nic společného. Tak tedy kráčím do nového roku s hektolitry čaje a zítřejším výletem za paní MuDr.

Pěkný rok přeji


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 S. S. | Web | 3. ledna 2012 v 20:38 | Reagovat

Ahoj kočko, tak v první řadě gratuluju k řidičáku a trochu opožděně, ale vinšuju všechno nejlepší do Nového roku z východu:-)

2 Kate Kate | 3. ledna 2012 v 22:13 | Reagovat

[1]:Děkuji :) Já přeji hlavně to zdraví a neboj pečlivě sleduji tvé ruské virtuální záznamy, ať jsem v obraze. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama