"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

Zkrátka a dobře.

6. listopadu 2011 v 20:27 | Kate |  Plynutí času
Každý podzim je hektický a nabere rychlý spád. Podivné nálady často klepou na dveře, už jen z toho důvodu, že je podzim, ale je třeba neotvírat jim. Ne vždycky se to podaří a pro zázemí to občas může být hra o pevnější nervy.
Dalším typickým znakem tohoto ponurého období je bezesporu únava. Přepadne kdekoliv, kdykoliv a to i po poctivém spánku. Je to předem prohraný boj.
Jenže ono pak vysvitne sluníčko, listy se obarví a člověk je rázem venku. V horách, na kole nebo jen pár minut od bydliště v lese, na koncertě Tatabojs, v náruči milé osoby. Vypovídá se, jak ta autoškola leze pěkně na nervy, když do vás hučí učitel, že stále neděláte vše potřebné, jak jsou pěkně otravní s tou blížící se maturitou. Hromadící se kupy vypracovaných otázek, přečtených knih - v lepším případě, ale spíše hromady papírů, které na tebe křičí, že právě jejich obsah se máš naučit, kupky zaprášených a nepřečtených knížek. Parádní ostravský vzduch, filtry za miliardu a co teprv Bohumín, astma doslova na každém rohu, sejdeme se na plicním ráj na zemi.
Opět je tu ta chuť sbalit se, už se opakuji po sté. Ale stejně neudělám to v následujích pár měsících. Nechám se totiž zase rozčílit výběrem vysoké školy. Cesty pravděpodobně vedou do Brna (ty skryté naděje a sny), ale kam tam?
Zatím spíš plánuji výlety po stopách Aloise Nebela do Slezského Semmeringu (okouzlena filmem), až vločky vytvoří sněhovou peřinu a kontrast železnice, bílých hor a příběhy každoročně mrznoucích výpravčí si mě budou volat.
Učit se trpělivosti je věčný úděl.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama