"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

Otava

3. září 2011 v 11:05 | Kate |  Časová odbočka
Celé jaro jsem trpěla absencí lodních aktivit, proto jsem se na srpnové sjíždění Otavy opravdu těšila. Věděla jsem, že žádná divoká řeka s četnými peřeji nás nečeká, ale chyběl mi ten pocit se jen tak unášet na vlnkách s dobrým pitím v ruce a obličejem nasměrovaným ke slunci a muži, vy si klidně můžete kormidlovat. :)
Trochu jsem se obávala, jak si 14 lidí, kteří se ne všichni znali, navzájem sednou, ale mé obavy byly zbytečné. Ve vlaku průvodčí na naše lahváče poznamenal: "Na zdraví a dobrý den" a naše více než relaxační dovolená byla odstartována.
Nálada celého týdne se nesla v duchu "Nespěchat", proto byť nás paprsky hnali ze stanu v časných hodinách, se snídaní jsme nespěchali, vyjeli nejdřív v deset a občasnou pádlovací činnost proložili návštěvou kulturní pamětihodnosti (Rábí) či posezení v zahradní restauraci u pivovaru (Strakonice) anebo spontánními výlety za zatopenými lomy.
Převaha žen byla místy krocena pěti muži, které se plotně nevyhly a vařily jako správné tábornice. Naštěstí někteří převzali mnohdy tuto úlohu za nás. Odměnou jim byla masáž od naší skoro fyzioterapeutky.
Večer bylo nutné osvěžit krom konzumace chmelových tekutin také hrou na kytaru a mnohdy falešným zpěvem.
Řeka je to opravdu poklidná, sice ne takový ten klasický olej, ale výživných míst je zde poskrovnu, navíc tolik nesjízdných naprosto nesmyslných jezů v tak malém úseku jsem nezažila na žádné řece. Zachraňovalo to okolí, počasí a humorná atmosféra.
Plavbu samotnou jsme ukončili v Písku v 70 leté staré tradiční plovárně (hned mi vytanulo na mysli Rozmarné léto) a večer vyrazili na hody do centra. Samozřejmě přes jistý most rovnou ke Švejkovi. Zasytit žaludek po konzervové stravě jeleními medailonky a pak se nočním Pískem vracet po nábřeží a hlasitě k tomu rozprávět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama