"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

Vltava

31. srpna 2010 v 23:08 | Kate |  Časová odbočka
Z každého vybočení ze stereotypu se dá vytěžit milion plusek a člověk ani nemusí najezdit tisíce kilometrů. Stačí, když vám kamarádka řekne, ať jedete sjíždět Vltavu s přáteli a se známými z Liberce. A je úplně jedno, že tam znáte asi tak tři lidi a dalších deset tváří je úplně nových s takovým tím divným přízvukem, který v Ostravě nevedeme. Prostě chcete pryč, sbalíte batoh, vezmete pádlo a kodrcáte se vlakem na druhou stranu republiky do Vyššího Brodu. Vlak v polovině cestu udělá pauzu u socialistického občerstvení s názvem "Uzeniny-pivo-limo" (nedivila bych se, kdyby na ceníku bylo Kčs) a zbytek osmihodinové cesty jako vždy prospíte ve výjimečně prázdném kupé a tak nějak pomalu se začnete těch nových tváří obávat, ale zároveň se těšit. Však co, je tu ještě vaše další ostravská a děsně ukecaná duše, takže o zábavu je už předem na 100% postaráno.
Lomo-všichni
Po našem večerním příjezdu jsme se navzájem seznámili, posedali u ohně, a aby opadla mírná nervozita s neznámých, ale sympatických tváří, započal se první tequilový večer. Jeden z nás se sice díky tomu ocitl na "trochu jiné party" (obávám se, že vinu na to má jistá whiskey, kterou páni z Liberce načali již ve vlaku), ale kupodivu další den byl tak fit, jak já bych nikdy nebyla.:)
Jelikož vodáci jsme byli jen tři + pár umělo trochu kormidlovat, začátek naší plavby byl tudíž více než vtipný a i já jsem se stvoření plné omylů, a díky svému umu jsem jednu šlajsnu sjela jako na klouzačce. Úsek to byl ale jinak poklidný, proto jsme co chvíli "souložili" a nenechali se nikam hnát. Odpoledne po plavbě jsme pokračovali dále v klidovém režimu, popíjeli frisca a vydali se do Rožmberku. Pro lepší výhled na městečko jsme lezli na zavřenou kamennou věž, kde se člověk musel protáhnout otvorem v mříži a pak celou dobu po tmě šlapat po kruhovém schodišti a netrpělivě čekat na svit světla, které ne a ne přijít. Kupodivu jsme nebyli přistiženi při činu a nepotýkali se s nepříjemnostmi rožmberské gardy.:)
probuzení
Známka punku

Další den plavby byl poklidnější, o to víc jsme rozvířili vody alkoholické a načali další naši oblíbenou tequilu pod stříškou kempu, neboť o jasné letní noci se mluvit nedalo. Někomu ale voda padající z nebe nestačila, a proto když jsem kolem půlnoci potkala K. obalenou v ručníku vykračující si po kempu se slovy "že dostala chuť se okoupat". Škoda, že ono místo na koupání byl žabinec.

Není to tak, jak se možná po přečtení pár řádků zdá. Ano, vypili jsme osm lahví tequily za jeden týden pro 14 lidí, ale nepili jsme ji každý den, vynahradili jsme si pro to tři tequila party. Ano, vypili jsme 250 lahváčů a 150 frisek, ale když člověk dorazí do kempu a při troše štěstí svítí slunce, lehne si vedle stanu, vytáhne karty a otevře si frisco, jako by to byla obyčejná limonáda. Každý den na nás čekalo pár záludných jezů, či peřejí anebo alespoň něco, co jsme opravdu nečekali, ať už to bylo na vodě, či na souši, za ukrutného deště nebo svitu slunce. Nečekala jsem, že předposlední den oslavíme tak fantasticky dvoje narozeniny započaté skvělou večeří v restauraci na konci Českých Budějovic, pokračující ve fotbalové šatně a zakončené v taneční klubu pěkně ve víru noci tak, jak bych si ani v ostravských klubech netroufla. Nečekala jsem, že si v MHD začneme mazat chleba máslem, nečekala jsem, že pár z nás bude tolik prahnout si výlet prodloužit na Hlubokou, udělat si piknik v zámecké zahradě, pozorovat neskutečné množství padajících hvězd, následně pod nimi usnout a ráno si mýt zuby na zámku. Nečekala jsem, že vlak nás místo do Prahy bude chtít zavést do Rakouska. Nečekala jsem, že zažiju s téměř neznámými (až na pár výjimek), ale skvělými lidmi, tak parádní a zážitky nabitý týden.
cvak
Není každý den je posvícení (super šlajsna v Krumlově, kde vás vlastně nepozoruje kupa lidí z mostu)
:)
Večeře v slavném kempu Na Pískárně
p
lodě
s v.
s V. v Krumlově
mhd
v budějovickém MHD
chleba
lomo
Foceno Kubovým lomo foťákem na Hluboké :)
kaplice
A na závěr náš bonusový výlet do Kaplice :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama