"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

"Velký řeky, malý říčky, velký řeči, ...." (TB)

24. dubna 2010 v 18:22 | Kate |  Časová odbočka
(Passion Pit; Little Secrets)
moravice10

Jsem přesvědčena, že Viktorka u splavu by našemu letošnímu sjezdu Moravice prozpěvovala až do aleluja. Deštivý týden předcházející prosluněnému víkendu měl za následek mírně vylité břehy, ale o to rychlejší spád řeky, což my, milovníci vodních divů, náležitě oceníme.
Byť se to zdá nemilé vstávat kvůli takovéhle události se slepicemi a pak pospíchat na vlak, kde buď sedíte na schodech u výstupu, nebo sedíte u záchodu anebo máte obličej přilepený k oknu, na které dýcháte, takže nemůžete ani pozorovat okolní krajinu. Ale i tohle může přinést sarkasticky-sofistikovaně orientované rozhovory (jinak řečeno rýpavé poznámky na adresu drahých přátel).
Průběh dne je velmi prostý. Nasoukáte na sebe tuze nepříjemný neopren, tato činnost v mém případě zabere asi 15 minut, normálnímu smrtelníkovi 30 sekund. Poté uchopíte kánoi se spolujezdcem a elegantním způsobem ji položíte na vodu. Od počátku vyplutí si v hlavě vsugerujete fakt, že věci máte zcela vodotěsně zabalené. Řekla bych, že pro 80% lidí je tato událost degustací těch nejprapodivněji vzniklých lihovin (výjimkou je pivo). Zpozorovala jsem, že k doplnění pitného režimu dochází pravidelně před sjetím nebezpečnějšího úseku, mnohdy pouze před sjetím vypadajícího nebezpečnějšího úseku a posléze taktéž. Příslušnice ženského pohlaví mají samozřejmě tu výhodu, že za a) nemusí zbytečně utrácet za pitný režim, za b) nemusí ani nijak okatě dávat najevo, že by rády doplnily pitný režim. Příslušnice ženského pohlaví jedoucí pouze na homonymním plavidlu mají tuto "výhodu" zcela umocněnou. Věřím, že kdybychom N. přijaly všechny tyto nabídky, tak jsme po hodině jízdy…ehm jak to slušně říct… poněkud dost pod vlivem, více než přiopilé. My, ale řekly NE!, alespoň v denních hodinách a zvlášť na lodi.:) Dokonce jsme se neposilnily ani před jistým osudným jezem. Všichni okolo stojí, s lehce pobaveným výrazem pozorují dvě slečny, které se svou kánoí míří na jez, nalevo ještě vnímám pochichtávající se kamarády, kteří se div nevsadily a tvrdily, že se cvaknem, protože oni se loni také cvakly a tím tuplem my, a že aspoň bude o zábavu postaráno. Ach ti muži. Už díky faktu, že jsme o jistou gramáž lehčí než oni, se zvyšují naděje, že bychom to mohly my, úplné amatérky, ustát. Vratká kánoi sice N. vymrštila téměř na moje záda, ze mě udělala vlnolam a nabrala spoustu vody, čímž nás jaksepatří rozkývala, ale k překvapení všech jsme směle pokračovaly v jízdě. Poté pokračovaly samozřejmě další nesmělé nabídky. Většinou to začalo nevinně:"Ahoj holky", pokračovalo: "Vy jste mladé, nezkažené, s vámi by se ještě dalo pracovat…" a končilo ve stejný moment nahozeným vyděšeným výrazem a slovy:"Jedem!!". Ano, někteří lidé umí být dost divní, což pro nás znamenalo prosmátí se celým dnem i nedělním.
V neděli nás totiž čekal úsek plný stupňů a rozvířená řeka tomu přidala ten správný spád. Byť jsme opět vše ustály, našim drahým kamarádům se to nezdálo a v závěru jsme byli ve vodě všichni účastníci, bez výjimky, ať už chtěně nebo nechtěně. To abychom si zchladili ty připálené obličeje.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 cerviq cerviq | Web | 25. dubna 2010 v 19:39 | Reagovat

Něco podobného jsem absolvovala jednou a upřímně řečeno se těším, až si to zopakuji. Tudíž se vůbec nedivím Tvému nadšení a absolutně ho sdílím :))

2 Vendy Vendy | Web | 10. května 2010 v 22:44 | Reagovat

Na vodě jsem byla jen jednou, byla rozhodně klidnější než tato na fotkách a byl to jeden z nejhezčích zážitků. To, co popisuješ, mi trochu připomíná vyprávění vodáckých příběhů Ofelii, v knížce Proč bychom se netopili. Je vidět, že máš smysl pro humor... a v některých případech je smysl pro humor přímo nutný!

3 Vendy Vendy | Web | 5. června 2010 v 13:07 | Reagovat

Dodatek: musel to být bezva víkend, dobrá akce - a řečiště vypadalo dobře rozbouřené. Kdybych tam byla, asi bych taky posilňovala...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama