"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

"Hádej, kdo přijede k sousedům"

12. dubna 2010 v 22:59 | Kate |  Plynutí času
muse

Jaro se dá přivítat různými způsoby. Jedním z prvních kroků na konečně suchou cestu a počáteční zeleně se tvářící trávník vedl skrz filmovou podívanou. Sešli jsme se a navzájem si málem utírali slzy smíchu při sledování filmu Černá kočka, bílý kocour. Další památné chvíle se uskutečnily na Zelený čtvrtek, kdy jedna z mých alkoholem nezkažených kamarádek se rozhodla oslavit své osmnáctiny. Dodržely jsme zásadu - žádný alkohol na její oslavě a tím se aspoň pojistily, že si ji opravdu budeme celou pamatovat. Po našem příchodu první co jsme spatřily byla P. (na její vkus příliš rychlým tempem) pobíhající po kuchyni a do toho v pravidelných intervalech vykřikující části vět o tom, kolik toho ještě nestihla připravit. A proto využila naší přítomnosti a rychle nás zasvětila do jejího kulinářského světa. Skončilo to téměř kuchyní v troskách, s téměř zničeným stolem, nakopnutou troubou (když P. rupnou nervy) a zachráněným pokrmem prapodivného vzhledu, ale o to lepší chuti. Ještě než dorazili ostatní, minimálně třetina jídla se rozprostíral už v naších žaludcích.
S menším zpožděním dorazily také T. a V., jedna se zlomenou rukou, druhá s nohou a navzájem nás poučily o různých omezeních a taktéž si zanadávaly, jaké to mají štěstí, se takhle před maturitou dodělat. Soucitně jsme přihlížely jejich debatě a snažily se z toho vytěžit, co nejvíc komediálních prvků, aby večer hezky plynul do časného rána.
V neděli velikonoční jsem využila přespříliš slunečného počasí a chutě na ne-společnost, poprvé za letošní rok vytáhla kolo a s mapou vyrazila důkladněji prozkoumat naší aglomeraci. S neskutečnou bolestí zad, kolen a všeho jsem dosáhla po tom sebedestruktvím odpoledni zároveň pocitů velmi oduševnělých, kterých v zimě lze dosáhnout snad jen při sjíždění sněhové pokrývky.
Avšak velikonoční pondělí se neneslo v duchu vodou smáčených příslušnic ženského pohlaví, nýbrž do úzkého styku s vodou přišli i ti, co vytáhli paty z domu, akorát s tím rozdílem, že slečny dostaly jako bonus pěknou dávku střiku té nejlacinější voňavky a nějaké to šlehnutí. Né že bych byla velkým fanouškem této bezduché tradice, ale aspoň jsem se pobavila při pohledu na přiopilé kamarády, kteří si to mašírovali od slečny ke slečně až dosáhli určité otravy alkoholem.
Těmito různými způsoby startující časy jarní, byť v posledních dnech poněkud poznamenány aprílovým počasím, začínám zušlechťovat do své paměti pokud možno co největší příliv pozitivních událostí, kterých se množí jako žížaly po dešti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Cathy Cathy | Web | 13. dubna 2010 v 14:13 | Reagovat

- Černá kočka, bílý kocour .. poté, co jsem zjistila, s kým ses na to dívala, jsem se k tomu musela stále vracet. Prostě ta myšlenka otřásajícího se domu v hluku vašich smíchů, je dost silná, aby se mi občas znovu připomněla.
- teplé dny a sluneční paprsky jakoby nedovolovaly špatné náladě, aby zase přišla společně s deskami depresivní hudby a nejasným teplým nápojem. Je to moc pěkné, když vidíš ty sluneční paprsky, které so prodírají mezi větvemi stromu a konečně taky jejich poupaty. A venku, jako bys ty sluneční paprsky s každým nádechem nasávala..a pak víš, že zima už nepřijde :)

2 Maud Blomker Maud Blomker | E-mail | Web | 4. února 2011 v 23:58 | Reagovat

I personally recommend Hostgator for webhosting. They are truly professional, support is perfect and uptime nice. Go to hostgator_dot_com and use "onecentcoupons" voucher code. You get first month just free which is good deal.

3 Alix Mahlum Alix Mahlum | E-mail | Web | 6. února 2011 v 14:13 | Reagovat

Try coupon code "onecentcoupons" - Hostgator hosting one month for free during order.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama