"It´s not the power of the curse, it´s the power you give the curse."

"Wake up, it´s a beautiful morning" (The Drums)

1. března 2010 v 22:58 | Kate |  Časová odbočka
(The Drums; Let´s go surfing:))
Rozmanitost tak zvláštního měsícem jakým byl únor letos snad ani vhodně sdělit nedokážu. Pokud si únor nezahltím úniky do sněhových skulin, stanou se z toho dny přežívání mezi ulicemi s vodou v rozbředlém skupenství a s tím i následný sled zašedlých dnů s výkyvy obohacené o slzy, ale i smích a kulturní sešlosti s konečným hodnocením buď -10, anebo +10. Ať už se jednalo o události plesové nepovedené, divadelní více povedené a vtipné, o události typu roznášej-letáky-v-největším-mrazu či pokračování v tradičním uzívaném školním stereotypu, poslední únorový týden část tohoto doufám uzavřel a vnesl nové světlo. Protože dny volna vždycky přinesou aspoň kus té chybějící energie, byť to tak zpočátku ani trochu nevypadalo…
Hned z kraje prázdnin mě smršť sněhových vloček zanesla do nedalekých luhů a hájů, respektive do Beskyd, kde si naše středisko připravilo jako každý rok pro mladé skautské zasvěcence tradiční Eskymácké slavnosti, tentokrát trochu v ruském duchu a to nejen díky sledování zápasu Česko:Rusko, kdy moje kamarádky názorně ukázaly, že nejen muži prožívají hokejové utkání protkané buď nadávkami, nebo úskoky ze židle s radostným výkřikem.
Když to sepíšu hodně zjednodušeně, neutuchající dětský křik a smích mi ani zdaleka nebránily ve spánku v jakoukoliv denní či noční hodinu na jakémkoliv místě, s výjimkou shlédnutí filmu jako je Svéráz národního lovu, večerní toulce s T., denním broděním v hromadách sněhu a rozjímáním se nad sluncem zalitým beskydským podhůřím, sem tam starání se o dětičky při hře či následně večer s nimi jako tehdy sáňkovat do tmy (ano, ani v 18 letech mě to nepřestane bavit:)). Ale ta chata na mě měla vliv v podobě nekonečného spánku, tudíž jsem si trochu oddychla, když jsem v úterý přijela domů a neusnula hned po odemknutí dveří.
Místo toho mě čekalo vybalování a poté následné balení, tzn. doba strávená v kruhu rodinném nečinila ani 24 hodin a já spolu se 4 spoluúčastníky si to namířila směr Nízké Tatry na Chopok jak jinak než se válet do sněhu. Abych to trošku rozvedla jednalo se spíše o královské hodování a následné spalování na sjezdovkách, mnohdy i mimo sjezdovku. Vše se započalo těstovinami s kuřecím masem, které jsem další den vyjezdili, na další večeři jsme si naservírovali lasagne a to přímo v domácím pekáči vyrobeném z alobalu, zapíjeli to bílým vínem a vše trávili u koukání na Into the Wild. Následující den nám nebylo souzeno jezdit nahoru a dolů a zčista jasna se slunce vytratilo neznámo kam, div se nad "Tatrou neblýskalo a hromy ne divo bily". Jezdila jen jedna dlouhá lanovka a to se nám nechtělo obětovat 20 euro, proto pro přemlouvání jsem se i já připojila k těm čtyřem, co se jim v hlavě rodí dost divné nápady a dala prkno na záda a za fujavice a chumelenice stoupala na větrnou hůrku aspoň pro šálek horké čokolády. To jsem netušila, že téměř na vrcholu si budu muset lehat na zem jako v zákopech a sledovat lidi jak jim to krásně jede dolů, zatímco já si to mířím opačným směrem s nulovou rychlostí do protivětru.
Po mém pravidelném odpoledním spánku mě probudila vůně krkovičky a opékaných brambor a nečekaně další filmová nálož.
Únava neúnava a i přes sněžení a mlhu jsme se vydali vstříc poloprázdným svahům, natěšeni na pokusy o freeride, objímání smrčků, hledání sjezdovky, boření se v tunách sněhu a spontánním skokům, kdy prkno skokánek nemine. Dokonalé zakončení v podobě hovězího steaku, frisca a víno a směšné chvilky noci, přestože víčka už dávno chtějí vytvořit tmu. Vyčerpanost, a proto dokázali jsme, že účinnost může být větší než jedna a baterky se dobily a spouští jaro.

Po rozehnání mlhy
Po načerpání energie, poslední ohlédnutí:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Dreamy Dreamy | Web | 7. března 2010 v 16:47 | Reagovat

Hory Ti můžu jen tiše závidět a zároveň se těšit, až je taktéž navštívím po delší době :)

2 Chana Brevil Chana Brevil | E-mail | Web | 7. února 2011 v 3:39 | Reagovat

I personally advise Hostgator for webhosting. They are really professional, support staff is perfect and uptime very good. Go to hostgator_dot_com and use "onecentcoupons" coupon code. You get first month just free which is great.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama